ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6947594
*
nr 694 7594
Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927, höjd: 53
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2011
kl 19:47:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 10:12:05
1
750 kr
25/4 19:22:34
2
750 kr
25/4 19:22:47
2
800 kr
25/4 19:29:35
1
950 kr
25/4 19:31:41
2
900 kr
25/4 19:32:17
2
1.000 kr
25/4 19:33:18
1
1.100 kr
25/4 19:36:51
2
1.200 kr
25/4 19:40:16
1
1.300 kr
25/4 19:42:37
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design firma svenskt tenn josef frank spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 694 7594
Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927, höjd: 53
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 10:12:05 | 1 | 750 kr |
25/4 19:22:34 | 2 | 750 kr |
25/4 19:22:47 | 2 | 800 kr |
25/4 19:29:35 | 1 | 950 kr |
25/4 19:31:41 | 2 | 900 kr |
25/4 19:32:17 | 2 | 1.000 kr |
25/4 19:33:18 | 1 | 1.100 kr |
25/4 19:36:51 | 2 | 1.200 kr |
25/4 19:40:16 | 1 | 1.300 kr |
25/4 19:42:37 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design firma svenskt tenn josef frank spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53